Czym jest CEWE?

CEWE jest wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie obróbki zdjęć - nie tylko w skali polskiego rynku fotograficznego, ale także w ujęciu europejskim, bowiem CEWE zlokalizowane na Opolszczyźnie w Kędzierzynie-Koźlu, to część międzynarodowego koncernu CEWE Stiftung & CA. Flagowym produktem CEWE jest CEWE FOTOKSIĄŻKA i jest to najczęściej kupowany produkt tego typu w Europie.

Pobierz nasz darmowy program - zwycięzcę wielu testów.

  • CEWE, czyli ponad 50 lat doświadczenia

Jak to się zaczęło?

Heinz Neumüller, założyciel CEWE, urodził się 1 maja 1920 roku w Oldenburgu (Niemcy). Karierę w branży zaczynał od pracy w specjalistycznym sklepie fotograficznym - u swojego teścia, Carla Wöltje. To właśnie na jego cześć, Heinz Neumüller nazwał późnej własną firmę - CeWe Color (inicjały Carla Wöltje). Otwarte w 1961 roku CeWe Color rozrastało się zarówno na trenie Niemiec, jak i w całej Europie, aż stało się wielkim koncernem, jaki znamy obecnie.

Heinz Neumüller był nie tylko założycielem CeWe Color, ale i jego dyrektorem zarządzającym w latach 1961-1992. Następnie został przewodniczącym zarządu, a funkcję tę pełnił aż do śmierci w 1998 roku.

CEWE FOTOKSIĄŻKA, czyli europejski lider w swojej kategorii

CEWE FOTOKSIĄŻKA pojawiła się w naszej ofercie w 2005 roku, a w 2017 roku sprzedaliśmy jej 50 milionowy egzemplarz – na tym na pewno się nie skończy, bo wciąż się rozwijamy. CEWE działa w Polsce od lat dziewięćdziesiątych, ale fotoprodukty sygnowane tą marką znajdziesz także między innymi na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Czech, Rumunii, Węgier czy USA.

Na jakość produktów oraz usług i zadowolenie naszych Klientów pracuje ponad 3000 osób. Po usługi CEWE sięgają zarówno profesjonaliści, jak i mniej zaawansowani pasjonaci fotografii, którzy doceniają zalety zdjęć drukowanych.

CEWE, czyli coś więcej niż firma

Pisząc o CEWE bardziej niż słowo „firma”, pasuje określenie „marka”. CEWE jest bowiem znane z nacisku na jakość i jest jej synonimem. CEWE to także ludzie wierzący w ponadczasową moc wspomnień oraz miejsce, które uwielbia kreatywność. Łącząc pomysłowość pasjonatów fotografii i możliwości aparatów fotograficznych, dbamy zarówno o ludzi już kochających zdjęcia, jak też i o tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią, fotoobrazami, kreatywnymi fotoprezentami czy utrwalającą wspomnienia CEWE FOTOKSIĄŻKĄ.

Drukarnia CEWE

CEWE, czyli gwarancja zadowolenia

CEWE FOTOKSIĄŻKA to także tzw. Gwarancja zadowolenia, czyli 30 dni na zgłoszenie wątpliwości wobec otrzymanego produktu. Jeśli Klient nie jest z niego zadowolony, może uzyskać zwrot kosztów lub bezpłatne ponowne wykonanie zamówienia – to unikalna oferta na rynku usług foto. Na wszelkie pytania Klientów czeka czynny 7 dni w tygodniu Dział Obsługi Klienta.

CEWE, czyli odpowiedzialność i ekologia

CEWE to nie tylko najczęściej kupowana fotoksiążka w Europie i kreatywne fotoprezenty. Chętnie podejmujemy się wszelkich inicjatyw społecznych. Stąd wsparcie projektu „SOS Wioski Dziecięce” oraz kliniki „Budzik” i fundacji „AKogo?” Ewy Błaszczyk. Skoro chcemy zmieniać świat na lepsze, najlepiej zacząć od siebie – dlatego chcąc inspirować innych, nie zamykamy się na żadną inicjatywę, której możemy pomóc.

Drukarnia CEWE

W CEWE pamiętamy też ekologii, dlatego angażujemy się w projekt ochrony lasów w Kenii ograniczając tym samym wpływ CO2 na środowisko naturalne – to program Kasigau Wildlife Corridor (więcej przeczytasz o nim tutaj).
O zaangażowaniu CEWE w ochronę środowiska świadczy też certyfikat FSC® - Forest Stewardship Council. (więcej o tym certyfikacie przeczytasz tutaj).

CEWE, czyli najlepsze miejsce dla kreatywności

Produkcja CEWE FOTOKSIĄŻKI nie szkodzi naturze, a jednocześnie pobudza kreatywność dbając o… naturę ludzką, bo człowiek to istota, która wciąż coś wymyśla – dla siebie lub dla innych.

CEWE to nie tylko produkty i usługi, ale przede wszystkim ludzie, bo przecież to oni tworzą ofertę marki. Dlatego CEWE bardzo chętnie rozmawia z Klientami i fanami podczas różnych eventów fotograficznych lub organizuje konkursy z ciekawymi nagrodami, które pozwalają wykazać się w temacie zdjęć.

Prócz wielu mniejszych konkursów, CEWE może pochwalić się dwoma większymi, cyklicznymi. Ogólnopolski konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU ma już 7 edycji – co miesiąc wybieramy jednego laureata miesiąca, a internauci drugiego. Podczas uroczystej gali wyłoniony zostaje autor CEWE FOTOKSIĄŻKI ROKU – jedną z nagród jest wycieczka marzeń na kwotę 10 000 zł (wyjazd w dowolne miejsce świata funduje ITAKA).

Drugą wielką gratką dla fanów fotografii organizowaną przez CEWE jest międzynarodowy konkurs fotograficzny – Our World is Beautiful, który od 2018 roku zmienił swoją nazwę na CEWE Photo Award.

Jak widać marka CEWE ceni sobie bycie blisko Klientów pomagając im tworzyć kreatywne prezenty dla bliskich oraz pozwala wykazać się fotograficznymi umiejętnościami.

CEWE, czyli nie tylko CEWE FOTOKSIĄŻKI

CEWE to nie tylko producent najczęściej kupowanej fotoksiążki w Europie, ale i lider na rynku kreatywnych fotoprezentów i fotobrazów oraz właściciel najnowocześniejszych laboratoriów – również w Polsce.

O tym, że nasze otoczenie dostarcza pięknych przeżyć, inspiracji i motywacji, nie trzeba nikogo przekonywać, ale zawsze warto to pokazać. Dlatego CEWE umożliwia prezentację Twoich zdjęć na fotoobrazach w różnych formatach i na różnych powierzchniach - np. na drewnie, na akrylu, na papierze fotograficznym, na płycie Alu-dibond lub na piance PCV czy na płótnie.

Wspomniane powyżej CEWE FOTOOBRAZY lub plakaty, będą doskonałą dekoracją Twojego mieszkania lub podarunkiem dla bliskich. Podobnie jak CEWE FOTOKSIĄŻKA, w której zmieścisz wszystkie wspaniałe wspomnienia - te również zachowasz dla siebie jako idealną pamiątkę lub przekażesz komuś kto jest dla Ciebie ważny - oto Twój idealny prezent, który mówi więcej niż słowa.

Jeśli masz dalsze pytania, napisz do nas!

Ucieszymy się, jeśli podzielisz się z nami swoimi opiniami o CEWE FOTOKSIĄŻCE.

Jeśli masz uwagi lub pytania, prosimy o kontakt z nami.

Drukarnia CEWE