Każda ważna rocznica zawsze skłania nas do refleksji nad mijającym czasem - 10 lecie CEWE FOTOKSIĄŻKI w szczególności. Jesteśmy dumni, że CEWE FOTOKSIĄŻKA  jest marką, którą rozpoznaje prawie co drugi mieszkaniec Europy. Jednak nie zawsze tak było. Wystarczy spojrzeć wstecz, by dostrzec jak wielkie zaszły zmiany.
Pomysł, produkt i nazwę nowej marki tworzono dość długo. Rynek zawsze zmienia się bardzo szybko więc, postanowiliśmy stworzyć coś co moglibyśmy oferować naszym klientom pod własną nazwą. Chcieliśmy zaoferować coś, co mogło dać nową, jeszcze lepszą jakość. Dlatego właśnie postanowiliśmy wykreować własną markę.
Oznaczało to przede wszystkim że, trzeba się poważnie zastanowić nad tym co moglibyśmy zaoferować naszym wymagającym klientom. Do stworzenia nowego produktu wykorzystaliśmy lata doświadczeń oraz zdobytą wiedzę. Zaczęliśmy się zastanawiać, co kochają nasi klienci i dlaczego w ogóle chcą robić zdjęcia. Po wielkiej burzy mózgów pojawił się pomysł na wyjątkowe CEWE FOTOKSIĄŻKI.
John Ehlbeck – Product Manager w Niemczech wspomina: „Problem tkwi w tym, że nikt na rynku, nie wiedział wtedy, co to jest właściwie CEWE FOTOKSIĄŻKA".
Kamień węgielny pod sukces jaki dzisiaj mamy został położony, jednak 10 lat temu nikt nie sądził, że CEWE FOTOKSIĄŻKA rozwinie się w produkt flagowy firmy. Początkowo CEWE FOTOKSIĄŻKA promowana była jako produkt, który pozwala wykorzystywać zdjęcia cyfrowe i tworzyć z nich prawdziwą książkę. Bardzo szybko nasi klienci zweryfikowali nasze postrzeganie na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Tchnęli prawdziwego ducha w CEWE FOTOKSIĄŻKI, ponieważ to oni włożyli w ich projektowanie swoje uczucia i wspomnienia.  Bardzo szybko stały się po prostu częścią ich życia, zaczęły uzależniać. CEWE FOTOKSIĄŻKI stawały się tym samym, coraz bardziej emocjonalne i stały się towarzyszkami naszych pięknych chwil. Do dziś utrwalają je dla nas, każdego dnia.
Nie chcemy spocząć na laurach, dlatego intensywnie się rozwijamy. Początkowo mogliśmy oferować naszym klientom  tylko kredowy papier oraz płócienną okładkę w 3 wersjach kolorystycznych, niebieskiej, bordowej i czarnej. Jedyny format jakim dysponowaliśmy to A4 wraz z ofertą stron od 25 do 98 a program do projektowania był dostępny wyłącznie na płytach CD.
Kolejne lata przynosiły kolejne nowości w naszej ofercie. Od 2007 roku mogliśmy już Wam zaoferować  dwa typy okładek (twardą i miękką), w naszej ofercie pojawił FOTOZESZYT. Natomiast największe zmiany zaszły w oprogramowaniu, które zostało wzbogacone w opcje pomocy asystenta, który krok po kroku poprowadzi każdego klienta przez proces tworzenia CEWE FOTOKSIĄZKI. Dodaliśmy też wiele opcji umożliwiających tworzenia indywidualnego tła.
Nasze oferta była z każdym rokiem sukcesywnie wzbogacana o nowe formaty od A5 aż po format XXL. Rodzaje papierów też przeszły małą rewolucję, powstał papier fotograficzny matowy. W 2011 roku na polski rynek zostaje wprowadzony papier błyszczący, zaś w 2013 roku papier PREMIUM matowy. CEWE FOTOKSIĄŻKA nabrała również nowej objętości aż do 154 stron.
CEWE FOTOKSIĄŻKA zawsze starała się zapewnić klientom coraz to nowe możliwości. Każdy mógł ją zaprojektować indywidualnie, z niezliczoną ilością zdjęć, teksów, clipartów i szablonów. Jednak dopiero czerwiec 2013 roku przyniósł prawdziwą technologiczną rewolucję, dał nam możliwość umieszczania filmów, w postaci kodu QR  oraz korzystania z gotowych map.
Ponadto oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT dostępne jest teraz przez Internet, jest całkowicie bezpłatne i daje możliwość tworzenia we wszystkich systemach operacyjnych Windows, Mac czy Linux, a także jako aplikacja mobilna dla IOS oraz Androida.
Nie mniej pewne rzeczy zawsze pozostają niezmienne, to uczucia jakie klienci wkładają w projektowanie swoich CEWE FOTOKSIĄŻEK. Najczęściej zamawianym formatem jest niezmiennie rozmiar A4. Jednak coraz częściej nasi klienci sięgają po rozmiar XXL, gdyż daje on najwięcej możliwości przestrzennych dla zdjęć panoramicznych.
W ciągu tych 10 lat zmieniło się bardzo wiele, ale jakość pozostała ciągle ta sama, najwyższa i niezawodna! Za co zdobyliśmy szerokie uznanie oraz otrzymaliśmy wiele nagród m.in.: PC Format za najlepszą jakość 6/2014.
CEWE FOTOKSIĄŻKA daje nam też wolność, gdyż można ją zamówić z dowolnego miejsca na świecie.
Wykonaliśmy dla Was już 30 milionów CEWE FOTOKSIĄŻEK! Dziękujemy że jesteście z nami i tworzycie z nami NASZĄ CEWE FOTO HISTORIĘ!!!