"Z naszym pierwszym razem związane są zawsze szczególne wspomnienia."

Patrick Rembe • 8 czerwca 2015

Dr-Rolf-Hollander

Wywiad z dr. Rolfem Hollander, prezesem zarządu CEWE. Zdjęcie: CEWE Fotostudio

CEWE FOTOKSIĄŻKA jest wciąż żywą historią sukcesu, którą od początku kształtował i nadal wyznacza dr Rolf Hollander, prezes zarządu CEWE. Jej początki sięgają 2005 roku. Wtedy to został stworzony nie tylko nowoczesny produkt, ale przede wszystkim została powołana do życia nowa marka, wyznaczająca nową jakość na rynku. Dzisiaj dr Rolf Hollander odkrywa przed nami tajemnice sukcesu CEWE FOTOKSIĄŻKI na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

CEWE: Panie doktorze już od 10 lat CEWE FOTOKSIĄŻKA jest z nami, skąd ten pomysł?

Dr Rolf Hollander:

Ta droga nie była łatwa, ale napełnia nas to wszystkich dumą. Na samym początku liczyliśmy się z elementem ryzyka, nie wiedzieliśmy jakie konsekwencje przyniesie podjęta decyzja. Kiedy zdecydowaliśmy się ją podjąć, kierowała nami chęć powołania do życia naszej własnej marki. Całkiem szczerze: nie wyobrażaliśmy sobie, że ta decyzja tak znacząco zmieni naszą firmę. Znajdowaliśmy się w samym środku cyfrowej rewolucji, która nasz biznes oparty na usługach i produktach fotograficznych postawiła przed całkowicie nowymi wyzwaniami. Nasi liczni konkurenci nie przetrwali przemian rynkowych.

CEWE przetrwało tę przemianę tak skutecznie, co zdecydowało o sukcesie?

Byliśmy zawsze firmą, która ceniła sobie swoich pracowników i doceniała ich zaangażowanie. Zawsze staraliśmy się też iść z duchem czasu i inwestowaliśmy w nowe technologie. To zdecydowało, że mogliśmy się z powodzeniem utrzymać na rynku usług fotograficznych, nawet w najtrudniejszych czasach. Zawsze byliśmy otwarci na innowacyjne rozwiązania. Zdobyte doświadczenie staraliśmy się wykorzystać do kreowania nowej jakości . W 2005 roku kiedy podjęliśmy strategiczną decyzje dla naszej marki, potrzebowaliśmy bardzo wiele szczęścia. Cieszę się, że znaleźliśmy wówczas w sobie wiele odwagi.

Jaki był ten Pana pierwszy raz?

Pierwszy raz, myśli Pan o pierwszym projekcie CEWE FOTOKSIĄŻKI?

Tak!

Pierwszy raz jest zawsze tym, co szczególnie mocno zapada w pamięci. Pamiętam każdy swój pierwszy raz. Pierwsze mistrzostwo w zawodach sportowych lub pierwsze spotkanie ze swoją, jak się później okazało żoną. Piękne wspomnienia. Swoją pierwszą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ mam wciąż przed oczami. Zaprojektowałem ją ze zdjęć z moich wakacji w 2005 roku, które spędziliśmy z rodziną na wyspie Rugia. To były piękne wakacje i piękne wspomnienia.

Jakie zdjęcia są w Pana CEWE FOTOKSIĄŻKACH?

Proszę mnie zapytać jakich nie ma, to będzie mi łatwiej odpowiedzieć. Wszystkie możliwe, piękne krajobrazy, które miałem okazje podziwiać, ale przede wszystkim ja i moja rodzina. Zdjęcia rodzinne są dla mnie szczególnie ważne, jednakże nie zawsze na wspólnych wyjazdach łatwo jest zrobić wspólne zdjęcie. Ktoś w końcu musiałby nas sfotografować. To czasem stwarza problem kogo poprosić. Opracowaliśmy zatem taki mały trik. Staram się zauważyć kogoś, kto fotografuje swoją rodzinę. Pytam czy chcieliby, abym zrobił im zdjęcie. Najczęściej każdy jest zadowolony z mojej propozycji, a na koniec oni chcąc się zrewanżować fotografują mnie i moją żonę.

Z tego, co wiemy bardzo lubi Pan zwierzęta. Stworzył już Pan CEWE FOTOKSIĄŻKĘ z jednym ze swoich zwierząt?

Tak! W roku 2006 dostaliśmy uroczego, małego szczeniaka, którego od razu wszyscy pokochaliśmy, naszą Bertę, suczkę rasy Hovawart. Z samego okresu jej dorastania zaprojektowaliśmy aż dwie CEWE FOTOKSIĄŻKI. Do tej pory czasem je wspólnie oglądamy, od razu przypominają się nam wesołe wspomnienia związane z jej dorastaniem w naszym domu.

CEWE FOTOKSIĄŻKĘ zna Pan jak nikt, a czy dostał ją Pan kiedyś w prezencie?

Tak, mamy trzech synów. Kiedy byli jeszcze dziećmi starałem się z nimi jak najwięcej podróżować, z tego okresu mamy też bardzo dużo zdjęć. Naturalnie powstała z nich nie jedna CEWE FOTOKSIĄŻKA. Natomiast kiedy moi synowie sami zaprojektowali dla mnie wyjątkową CEWE FOTOKSIĄŻKĘ otrzymałem wtedy od nich jeden z najpiękniejszych prezentów. Wiadomo prezenty, które wykonamy sami dla kogoś kogo kochamy, są dla nas najcenniejsze. Wtedy czuję się prawdziwa siłę uczuć jaką niesie z sobą ten prezent.

Czy to były najpiękniejsze chwile minionej dekady jakie są teraz zachowane w Pańskiej CEWE FOTOKSIĄŻCE?

Trudne pytanie, pięknych chwil jest przecież tak wiele. Proszę dać mi chwile do namysłu, chyba jednak nie. Bardzo poruszyła mnie także CEWE FOTOKSIĄŻKA z naszej podróży z naszymi dwoma wnukami, do Paryża. Byliśmy wtedy także w Disneylandzie, tam powstały naprawdę cudowne zdjęcia. Mamy np. kapitalne zdjęcie, na którym wszyscy mamy kowbojskie kapelusze i jesteśmy odpowiednio przebrani. Wiem jak szybko mija czas, dlatego takie podróże z naszymi wnukami staramy się organizować, co roku.

Jakie znaczenie ma dla Pana CEWE FOTOKSIĄŻKA, tak całkiem prywatnie?

CEWE FOTOKSIĄŻKA jest stałym członkiem naszej rodziny. Wnuki, dzieci i my sami stale sięgamy na regał po książki i cieszymy się nimi, aby ponownie przeżyć te wyjątkowe momenty i historie. Ale robimy także CEWE KALENDARZE. Z urlopu chętnie wysyłam pocztówki zaprojektowane z naszych zdjęć z wakacji. Właśnie wysłałem kilka z naszego urlopu na Majorce.

CEWE FOTOKSIĄŻKA - gdzie widzi Pan przyszłość?

CEWE FOTOKSIĄŻKA jest dziś dla ludzi towarzyszem ich życia. Ludzie robią ją z wielu powodów ale każdy powód jest dla nich naprawdę ważny. Każda chwila jaką zachowują w jest dla nich z jakiegoś powodu bezcenna. Moim zdaniem CEWE FOTOKSIĄŻKA ma i będzie miała ogromne znaczenie społeczne, a dla CEWE pozostanie mam nadzieję jej zawsze bardzo ważna. Zdobyliśmy szczyt, jesteśmy liderem w Europie, ale jak wiadomo znacznie trudniej jest na tym szczycie się utrzymać. Z tego powodu chcemy się cały czas rozwijać, dlatego mocno inwestujemy w nowe technologie. Chcemy cały czas wyznaczać najlepszą jakość na rynku oraz staramy się być jeszcze bardziej różnorodni w oferowanych produktach i usługach. Ponadto niezwykle ważna jest dla nas obsługa klienta, mamy świadomość, że ludzie powierzają nam swoje najpiękniejsze wspomnienia. Osobisty kontakt pracownika z klientem jest dla obu stron wprost bezcenny.

Panie doktorze ostatnie pytanie: jaka będzie Pana następna CEWE FOTOKSIĄŻKA?

Tego jeszcze nie wiem, być może z podróży na Majorkę, którą planuje wraz z żoną. Naprawdę jest tyle powodów, dla których warto zrobić CEWE FOTOKSIĄŻKE. Wszystkie nasze piękne chwile, które przeżywamy w życiu, niezależnie czy z podróży, czy takie codzienne są warte by za jakoś czas móc do nich wrócić. Dla mnie najwspanialsze jest to, że wspomnienia i historie jesteśmy w stanie zatrzymać w wyjątkowej oprawie i możemy je ciągle na nowo przeżywać, gdy sięgniemy na półkę po swoja własną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ.

Dziękuję.