“Moje miary czasu”

autor: Małgorzata Socała

„Czas to najstarszy długodystansowiec i wciąż biegnie” – cytat na zwycięskiej CEWE FOTOKSIĄŻCE. Pani Małgorzata Socała, poetycko obrazuje w niej ulotność chwili i jednocześnie trwałość życia. Swój projekt zadedykowała najbliższym i każdemu, kto kiedyś tę książkę obejrzy, a my mieliśmy przyjemność jej pracę zobaczyć. „Moje miary czasu”, to subiektywne spojrzenie na świat, który jest w ciągłym ruchu, a my nie zawsze mamy kiedy zatrzymać się na tak długo, aby podziwiać jego piękno w pełni. Chwile spędzone z rodziną, ostatnie krople wielkiego deszczu, czerwone korale babci, zachód słońca rzucający promienie na kryształowy wazon i motyl - symbol ulotnego piękna. To tylko kilka inspiracji z fotoksiążki Pani Małgorzaty. „Moje miary czasu” to zbiór subtelnych momentów, które popychają nas do refleksji i przypominają, że warto cieszyć się życiem, póki trwa.

Impreza finałowa

Finał 5 edycji ogólnopolskiego konkursu na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU już za nami. W ciągu 6 miesięcy, wyłoniliśmy 12 najlepszych projektów - każdy z nich uzyskał miano Fotoksiążki Miesiąca.

Za każdym razem, członkowie Jury, stawali przed wyjątkowo trudnym wyborem, co świadczy bardzo wysokiej jakości zgłaszanych projektów. Dlatego prosiliśmy też o pomoc internautów, którzy dodatkowo głosowali na drugą Fotoksiążkę Miesiąca.

Propozycje stały na wysokim poziomie, więc o tym, które projekty przeszły do ścisłego finału, zdecydowali profesjonalni fotografowie i specjaliści z firmy CEWE. Zaprosiliśmy autorów najlepszych fotoksiążek do siedziby CEWE w Kędzierzynie-Koźlu, aby mogli zwiedzić jedno z największych laboratoriów fotograficznych w Polsce. Następnie, na uroczystej gali w hotelu „Solidaris”, wręczyliśmy nagrodę główną oraz tytuł najlepszej CEWE FOTOKSIĄŻKI ROKU 2016.

CEWE FOTOKSIĄŻKA ROKU 2016
najlepsi z najlepszych

Podczas trwania Finałowej Gali, nie zabrakło emocji, które trwały już do samego jej końca. Laureaci, mimo świadomości rywalizacji o nagrodę główną, doceniali wzajemnie swoje fotoksiążki – pełne pięknych historii i kreatywnych rozwiązań. Ogłoszony werdykt wzbudził aplauz zgromadzonych, a nagrody w końcu zostały wręczone

Zwyciężczyni nagrody głównej
10 000 zł na podróż marzeń z Itaką!

CEWE chętnie wspiera dobre inicjatywy

Hasłem przewodnim CEWE jest „Journey of Joy”. To podróż radości, którą chcemy się dzielić z otaczającym nas światem. Dlatego nie zapominamy o innych i chętnie angażujemy się w ciekawe inicjatywy. Jedną z takich pozytywnych aktywności społecznych jest projekt „SOS Wioski Dziecięce”, który wspieramy od 2014 roku. Podczas uroczystej Gali Finałowej konkursu na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU, symbolicznie wręczyliśmy przedstawicielce fundacji, czek o wartości 10 000€. Wierzymy, że „Journey of Joy”, czyli podróż z radością, będzie trwała, a my zabierzemy w nią małych, uśmiechniętych pasażerów.

Konkurs CEWE FOTOKSIĄŻKA roku 2016
Konkurs CEWE FOTOKSIĄŻKA roku 2016

Nowa edycja konkursu
CEWE FOTOKSIĄŻKA ROKU 2017

Skończyła się 5 edycja, ale już trwa 6. Może tym razem to Ty sięgniesz po tytuł autora CEWE FOTOKSIĄŻKI ROKU i wygrasz, którąś z atrakcyjnych nagród?

Wycieczka marzeń z ITAKĄ, aparaty fotograficzne i vouchery od CEWE już czekają na laureatów kolejnej edycji.