Pobierz nasz darmowy program - zwycięzcę wielu testów.

Pomagamy dzieciom.

CEWE przeznacza 10000 euro na pomoc najbardziej potrzebującym.

SOS Wioski dziecięce

CEWE chętnie wspiera dobre inicjatywy. Dlatego już kolejny raz pomaga innym. Od 2014 roku wspieramy działania „SOS Wioski Dziecięce” na całym świecie. W tym roku symboliczne wręczenie czeku o wartości 10 000€ dla „SOS Wioski Dziecięce” odbyło się podczas Gali Finałowej konkursu CEWE FOTOKSIĄŻKA 2015. Czek odebrała przedstawicielka stowarzyszenia – Pani Olga Fąfara.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce zajmuje się obecnie prawie 1500 podopiecznych w całej Polsce. Są to dzieci opuszczone, osierocone oraz takie, których rodziny pozostają w kryzysach. Dzięki wsparciu firmy CEWE w zeszłym roku ponad 40 podopiecznych wioski dziecięcej w Siedlcach spędziło wakacje we Włoszech. W tym roku dzięki zaangażowaniu CEWE dzieci ze świetlic SOS prowadzonych w ramach Programu Umacniania Rodziny spędzą wymarzone wakacje w Polsce. Co więcej, dzieci otrzymają także wsparcie rzeczowe w postaci wyprawek szkolnych: zeszytów, książek, kredek itp.

Firma CEWE zaprosiła także na wycieczkę do ich laboratorium fotograficznego w Kędzierzynie-Koźlu dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, które należą do kółka fotograficznego aby mogły zobaczyć jak „od kuchni” wygląda wydruk cyfrowy i analogowy.

„Dzięki okazanemu wsparciu, dzieci z terenów ubogich i wykluczonych społecznie, będą miały możliwość po raz pierwszy w życiu wyjechać na wakacje. Dziękujemy za wsparcie i za wrażliwość na los osieroconych i opuszczonych dzieci.” – mówi Olga Fąfara, przedstawicielka stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce."

CEWE Stiftung & Co przeznacza 250 000 EURO na pomoc najbardziej potrzebującym.

SOS Wioski dziecięce

Doskonale wiemy, jak ważny jest zrównoważony rozwój. Dlatego też chętnie angażujemy się w działania wspierające najbardziej potrzebujących. Kupując nasze produkty razem z nami również Ty angażujesz się społecznie.

Od 2014 roku wspieramy działania „SOS Wioski Dziecięce” na całym świecie. Część pieniędzy już została włączona do konkretnych projektów. Pierwszym było wsparcie finansowe dla dzieci z regionów dotkniętych wirusem Ebola w Afryce Zachodniej. Sieroty z terenów objętych największym ryzykiem zachorowania otrzymały schronienie i opiekę.

Fundacja SOS Wioski Dziecięce Global Partner GmbH wysoko ocenia okazane wsparcie. „Z tą kwotą możemy coś zmienić” – mówiła prezes fundacji – Sabine Fuchs podczas podpisania umowy.

Pomoc finansowa CEWE dla SOS Wioski Dziecięce jest kierowana do różnych krajów, min. na Węgry, do Francji, Belgii, Czech, Norwegii i Austrii. Ostatnio również do Polski.

W Polsce jest 78 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Skrajne ubóstwo, alkohol, często przemoc w rodzinie to ich tragiczna codzienność. Wychowują się w strachu, nierzadko są bite, głodne, pozbawione poczucia bezpieczeństwa. Czują się niechciane i niekochane. Ratunkiem dla takich dzieci jest opieka zastępcza w SOS Wioskach Dziecięcych.

CEWE Sp z o.o. postanowiło spełnić marzenia dzieci z wioski Siedlcach. Z tej okazji 2 marca wręczyliśmy symboliczny czek na 10 000 EURO. Środki zostaną przekazane na wakacyjny wyjazd dzieci do Włoch.

Życzymy udanego i pełnego wrażeń pobytu!